Filmy studentów i absolwentów szkół filmowych w Konkursie Młodego Kina oceniać będzie jury w składzie:

 • Paula Markovitch

  przewodnicząca jury scenarzystka i reżyserka ("Jezioro Tahoe", "El Premio")

  Scenarzystka i reżyserka urodzona w Buenos Aires. Autorka wielu scenariuszy, w tym m.in. do wielokrotnie nagradzanego na festiwalach międzynarodowych filmu "Nad jeziorem Tahoe" w reż. Fernando Eimbcke. Zrealizowała dwa filmy krótkometrażowe.

  Nagrodzony Srebrnym Niedźwiedziem 61. Berlinale film "The Prize" jest jej pełnometrażowym debiutem fabularnym. Oparta na autobiograficznych wydarzeniach historia 7-letniej Ceci powstała w koprodukcji Meksyku, Polski, Francji i Niemiec.

  Paula Markovitch
 • Paweł Borowski

  reżyser i scenarzysta ("Zero")

  Urodził się w 1973 roku w Warszawie. Ukończył warszawską Akademię Sztuk Pięknych na kierunkach malarstwo i film animowany. Zrealizował trzy filmy krótkometrażowe m.in. "Kocham cię", który wszedł do dystrybucji kinowej i był pokazywany podczas 54. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie oraz Tribeca Film Festival w Nowym Jorku.

  W 2009 roku zrealizował pełnometrażowy debiut fabularny "Zero", który oglądali widzowie festiwali w Pusan, Sao Paulo, Rotterdamie, Łagowie, Sfantu Gheorghe, Waszyngtonie, Monachium i Mediolanie. Zdobył m.in. czterokrotnie Grand Prix.

  Paweł Borowski
 • Arkadiusz Jakubik

  aktor, reżyser i scenarzysta ("Krótka historia o miłości")

  Pochodzi ze Strzelec Opolskich, gdzie się urodził w 1969 roku. Jest absolwentem PWST we Wrocławiu, członkiem Polskiej Akademii Filmowej, wokalistą rockowego zespołu "Dr Misio". Doświadczenie na planie filmowym zdobywał jako aktor w filmach Wojtka Smarzowskiego "Wesele" i "Dom zły".

  Napisał i wyreżyserował musical o Jimie Morrisonie i The Doors - "Jeździec Burzy" grany od 11 lat w Teatrze Rampa. Jego debiut fabularny "Prosta historia o miłości" wygrał przed rokiem w Gdyni w Konkursie Kina Niezależnego.

  Arkadiusz Jakubik
 • Paweł Sala

  reżyser, scenarzysta, dramaturg ("Matka Teresa od kotów")

  Reżyser, dramaturg, scenarzysta. Absolwent Kulturoznawstwa na UAM w Poznaniu, UŁ w Łodzi i UŚ w Katowicach oraz Reżyserii Radiowej i Telewizyjno-Filmowej na Wydziale Radia i Telewizji UŚ. W Katowicach. Autor sztuk teatralnych oraz scenariuszy fabularnych. Reżyserował m.in. własną sztukę "Od dziś będziemy dobrzy" dla Teatru TVP, adaptację "Heroiny" wg. Tomasza Piątka na scenie Studio Teatru Narodowego.

  Za swój debiut fabularny "Matka Teresa od kotów" - zrealizowany po "pięćdziesiątce" (Sala to rocznik 1958) - otrzymał wiele nagród w kraju i za granicą.

  Paweł Sala